POŽÁR – 30.10.2014 Zborovská ulice – nemocnice -=taktické cvičení=-

Požární poplach – POŽÁR – ELEKTROINSTALACE -=taktické cvičení=-

30.10.2014 ul. Zborovská – elektroinstalace v pokoji nemocnice

10:08 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky v „prvním stupni požárního poplachu“ dle požárního poplachového plánu Olomouckého kraje. Tedy pro: jednotky HZS ze stanic Hranice a Lipník nad Bečvou, jednotky SDH Hranice a Opatovice.

Důvodem byl ohlášený požár v nemocničním pokoji, kde hořela elektroinstalace.
   Jednalo se o taktické cvičení jednotek požární ochrany a personálu Nemocnice Hranice.
Námětem byl požár v jednom s pokojů na oddělení, kde se léčí dlouhodobě nemocní. Úkolem tohoto cvičení bylo prověřit koordinaci prací personálu a přijíždějících jednotek požární ochrany. Řízení evakuace pacientů, v tomto případě celkem tří pokojů, komunikaci a manipulaci s pacienty s omezenoupohyblivostí, zajištění a uzavření nezbytných uzávěrů energií, vytvoření hasebního proudu do třetího nadzemního podlaží. Provedení opatření k rychlé likvidaci požáru.
  Cvičení přihlíželi zástupci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, územní odbor Přerov a vedení Nemocnice Hranice.

Jednalo se o taktické cvičení! Po ukončení cvičení bylo provedeno vyhodnocení cvičení.

 

Fotografie Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 


Comments are closed.