POŽÁR – 19.9.2018 Domov seniorů -=taktické cvičení=-

Požární poplach – POŽÁR, SHROMAŽDIŠTĚ OSOB

19.09.2018 Jungmannova ulice – Domov seniorů, požár v prádelně

-=taktické cvičení=-

16:35 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS Olomouckého kraje ze stnic Hranice, Lipník nad Bečvou a jednotky SDH Hranice, Opatovice.

Požár kotelny Domova seniorů v Hranicích byl ohlášen na tísňovou linku o půl páte odpoledne.

Operační středisko vyhlásilo požární poplach pro jednotky v prvním stupni dle Požárního poplachového plánu Olomouckého kraje. V budově, do které se šířil kouř z požáru stále bylo velké množství lidí. Hasiči současně s hašením požáru začali s evakuací osob. Osoby byly vyváděny pomocí vyváděcích masek připojených k dýchacím přístrojům hasičů.

Jednalo se o taktické cvičení.

Úkolem taktického cvičení bylo mimo jiné seznámit hasičské jednotky s vybavením a pomůckami Domova seniorů pro evakuaci ubytovaných klientů se sníženou pohyblivostí, ověřit spolupráci se zaměstnanci a koordinaci většího počtu záchranných skupin.
Vzhledem k náročnosti cvičení a komfortu ubytovaných klientů bylo cvičení předem oznámeno.


 


Comments are closed.