Dva velké požáry v katastru obce Skalička – požár polního porostu a požár dřevostavby.

Dva velké požáry v katastru obce Skalička

Požár polního porostu

V pátek 10. července 2015 v 14:50 byl ohlášen požár polního porostu nedaleko Skaličky. Hustý stoupající kouř byl viditelný z velké vzdálenosti. Požár likvidovaly jednotky určené v prvním stupni Požárního poplachového plánu Olomouckého kraje a to: HZS ze stanice Hranice, SDH Skalička, SDH Opatovice a SDH Kelč

Požár dřevostavby

Převzato z (fotografie HZS na odkazu): HZS Ol.k. – Ve Skaličce shořela dřevostavba

Ve Skaličce shořela dřevostavba

V sobotu 11. července 2015 byl v 1:12 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár dřevostavby v obci Skalička na Hranicku. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic se dvěma cisternami a dobrovolní hasiči ze Skaličky a Opatovic a na pomoc zavolalo operační středisko i dobrovolné hasiče z Kelče (Zlínský kraj). Již v době příjezdu prvních jednotek hlásil velitel, že celý dům je v plamenech. Uvnitř se nikdo nenacházel. Hasiči zajistili odpojení elektřiny a plynu od objektu a začali s hasebními pracemi, požár likvidovali pěti proudy vody. Plameny dostali pod kontrolu za půl hodinu po oznámení.

V průběhu likvidačních prací hasiči dohašovali ohniska a rozebírali konstrukce. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Likvidaci hlásil velitel zásahu v 5:16 hodin.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 2.000.000,- Kč, příčina vzniku požáru je v šetření.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039
mobil: 725 490 377
ë-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

 

 


Comments are closed.