Převrácená cisterna s rostlinným olejem zablokovala rychlostní komunikaci D1, 305 km.

 

Převrácená cisterna s rostlinným olejem zablokovala rychlostní komunikaci D1, 305 km.

Již od šestnácté hodiny blokuje převrácená cisterna provoz na rychlostní komunikaci D1, úsek 305 km. Nákladní vozidlo převážející v cisterně rostlinný olej zůstalo po kolizi převrácené na komunikaci, po nehodě došlo k úniku provozních i převážených kapalin. 

Operační středisko k místu vyslalo v pátek 9.1.2015 v 15:58 profesionální jednotku hasičů stanice Lipník nad Bečvou a jednotku Hranice. V následujícím čase pak postupně dobrovolné hasiče Lipník nad Bečvou a Osek nad Bečvou. Z profesionální stanice v Přerově po vyžádání dorazil také technický automobil s chemickým kontejnerem v doprovodu jednotky profesionálních hasičů, rovněž stejné stanice.

 

V prvotním sledu byly zajištěny unikající kapaliny z nádrží nákladního vozidla. Rostlinný olej se rozlil na všechny jízdní pruhy. Hasiči provedli likvidaci pomocí sorpčních látek, dále asistovali při zajištění odklonu dopravy a uvolnění zablokovaných vozidel v kolonách. Aktuálně ( stav k 20:00 ) k místu dorazila náhradní cisterna a bude provedeno přečerpání zbylého převáženého nákladu.

 

Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění, doprava je v současnosti odkláněna po souběžných, vedlejších komunikacích. K události také dorazili zástupci životního prostředí a krizového řízení z Hranic.

 

Foto z místa události bude doplněno v průběhu večera.

 

 

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz

tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )

tel : +420 950 770 246 ( kancelář )

mobil: +420 721 810 541

web : www.hzsol.cz


Comments are closed.