25.3.2010 – Příčinou požáru je nedostatečné uhašení spáleniště po pálení klestu.

Lesní požáry

Požáry lesů 25.března 2010

Velká Bystřice – ve 12.22 hodin byly profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice a Hluboček vysláni k požáru lesní paseky . Po dojezdu na místo zjistili, že požárem je zasažena plocha 150 x 50 m a je zasažena i sousední lesní školka.Jednotky uhasily požár proudy vody z cisteren po 14.00 hodině.Nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru je nedostatečné uhašení spáleniště po pálení klestu a jeho rozfoukáním silným větrem. Škoda vznikla na porostu lesní školky.

Radíkov okr.Přerov – ve 13.04 hodin nahlášen požár lesa v lokalitě Kunzov.Na místo byly povoláni hasiči z požární stanice HZS v Hranicích a dobrovolní hasiči z Radíkova,Stříteže nad Ludinou a Hranic.Na místě zásahu bylo zjištěno,že jde o pozemní požár lesa na ploše 100×100 m bez dalšího rozšiřování. Hašení proudy vody a rozkopáváním pařezů a jejich proléváním trvalo do 15.49hodin.Příčinou požáru je nedostatečné uhašení spáleniště po pálení klestu.Zatím nevyčíslená škoda je na přilehlém nízkém porostu lesa o rozloze 0.4 ha.

Horní Újezd okr.Přerov – ve 13.06 hodin byl nahlášen požár lesa u obce.Na místo bylo postupně 8 jednotek hasičů Olomouckého kraje a profesionální hasiči z požární stanice Bystřice pod Hostýnem ze Zlínského kraje.Požárem byla zasažena plocha smíšeného obecního lesa o rozloze 200×200 m.Škoda zatím majitelem nebyla vyčíslena . Příčinou požáru je nedostatečné uhašení spáleniště po pálení klestu.

Krumsín – v 16.10 hodin byl nahlášeno opětovné vznícení vojenského lesa asi 3 km nad obcí Na místo byly vyslány profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané, Plumlova a Soběsuky . Tyto jednotky požár likvidovaly proudy vody v 17.29 hodin . Příčinou opětovného vznícení požáru bylo rozfoukání silným větrem a nedostatečnou kontrolou požářiště po jeho předání majiteli.

Další požáry suché trávy tento den : v Lipníku nad Bečvou, Šumperku, Horní Moštěnici, Uničově a Přerově.

Převzato z: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje


Comments are closed.