ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK – 4.9.2011 Hranice, ul. Komenského

Požární poplach – ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK

4.9.2011 Hranice, únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci

8:54 byla jednotka SDH Hranice svolána a vyslána k likvidaci olejové skvrny v ulici Komenského.

Na zpomalovacím retardéru u Letního kina se nacházela olejová skvrna z osobního automobilu. Řidič si nevšiml, že mu z vozidla vytéká olej a pokračoval v jízdě. Než zastavil vozidlo, unikající olej udělal stopu na vozovce.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Ol. kraje požární stanice Hranice a SDH Hranice.

Citace z Hranický deník.cz :

Na zpomalovacím retardéru narazil do zpomalovacího zařízení spodní částí auta řidič vozidla Citroen Xantia. Stalo se to v neděli dopoledne na Komenského ulici v Hranicích.
Při nárazu došlo k protržení olejové vany. „Olej z vozidla unikl na komunikaci. Skvrnu likvidovali hasiči ve spolupráci s hranickou firmou. Podle vyjádření hasičů vzhledem k drobnému úniku oleje nedošlo k žádné ekologické havárii,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při nehodě se nikdo nezranil, dechová zkouška nepotvrdila, že by byl řidič opilý.
„Na vozidle byla vyčíslená škoda na dva tisíce korun. Nehoda byla vyřešena uložením blokové pokuty ve výši dva tisíce korun,“ upřesnila mluvčí.

Fotografie od člena SDH Hranice:

010203040506070809101112131415161718192021222324


Comments are closed.