POŽÁR – 24.02.2014 Milenov

Požární poplach – POŽÁR

24.02.2014 Milenov – požár zděné chatky,

10:49 byl vyhlášen požární poplach pro naši jednotku SDH Hranice a SDH Milenov.

 

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.

Požár střechy chatky nevelkého rozsahu – Milenov

Pomoc čtyř jednotek profesionálů a dobrovolných hasičů si vyžádal menší požár v obci Milenov na Hranicku. Informaci o viditelném kouři ze střechy zděné budovy s dřevěnou nástavbou přijala linka tísňové pomoci krátce před jedenáctou hodinou v pondělí 24.2.2012. K místu byly vyslány jednotky profesionálů stanice Hranice a Lipník nad Bečvou ( ta byla během jízdy k zásahu vrácena zpět na základnu), z řad dobrovolníků likvidovali požár dobrovolní hasiči Hranice a Milenov. 

Plameny se jednotkám podařilo pomocí jednoho vodního proudu lokalizovat během několika minut. Nejednalo se o požár velkého rozsahu, střecha budovy o rozměrech zhruba 3×2 metrů byla zasažena jen z části.

 

Hasiči v následujícím čase pokračovali v dohašení již menších ohnisek. Na místo také dorazil náš vyšetřovatel, aktuálně zde provádí šetření příčiny vzniku požáru, poté bude také stanovena výše škod. Po skončení činnosti vyšetřovatele bude provedeno vyklizení požárem poškozeného vybavení a následná závěrečná kontrola termokamerou s potvrzením celkové likvidace požáru, bez možných skrytých ohnisek.

 

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz

tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )

tel : +420 950 770 246 ( kancelář )

mobil: +420 721 810 541

web : www.hzsol.cz

 

 

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 


Comments are closed.