POŽÁR – 7.9.2019 D1 – 307km směr Olomouc

Požární poplach – POŽÁR, DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

07.09.2019 D1 – 307km směr Olomouc – požár vozidla po dopravní nehodě

15:22 byl vyhlášen požární poplach pro naší jednotku

Na dálnici D1 307km, kousek za nájezdem u EXIT 308 (Velká) směrem na Olomouc došlo k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. Po nehodě stoupal z havarovaného vozidla kouř.

Havarované vozidlo zůstalo nepojízdné na dálnici v místě, kde jsou tři jízdní pruhy a končil připojovací pruh. Blokovalo dva jízdní pruhy ke středu vozovky. Ve volném pruhu stále projížděla vozidla. Řidiči se nic nestalo, z vozidla vystoupil a šel mimo vozovku. Při oznamování nehody na tísňovou linku uvedl, že z vozidla po nehodě stoupá kouř. Při příjezdu hasičů již z vozidla kouř nestoupal, ale hasiči přesto vozidlo prohlédli termokamerou – požár se nepotvrdil. Dále provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody – označením dopravními kužely do příjezdu pracovníku Správy a údržby dálnic. Po zaměření a vyšetření nehody policisty, odtáhly vozidlo do odstavného pruhu a uklidili vozovku, aby mohla být dálnice otevřena ve všech třech pruzích.