Výzva Policie ČR

Policie pátrá po zeleném pick-upu!!!

Doplnění k včerejší události na dálnici, šlo o nehodu více vozidel 29.1.2015 kolem 19-te hodiny (čas vyhlášení požárního poplachu pro jednotku SDH Hranice 19:25):

  „Z prvotního šetření vyplývá, že zatím neznámé osoby měly v blíže nezjištěném čase postupně ze dvou mostů, umístěných nad dálnicí D1 mezi kilometrovníky 307 a 308 nedaleko sjezdu z dálnice u Hranic, shazovat dřevěné předměty na tuto komunikaci. Při tom došlo k poškození karoserií zhruba kolem dvaceti vozidel, osobních i nákladních a ke zranění jedné osoby. Podle prvotní lékařské zprávy si zranění vyžádalo jednorázové ošetření.
   Kriminalisté nyní pátrají po osádce zeleného pick-upu s přívěsným vozíkem naloženým dřevem.
   V inkriminované době se měl pohybovat v místě prošetřované události. Se žádostí o pomoc se kriminalisté obrací na širokou veřejnost. Jakékoliv informace přijmou policisté na obvodním oddělení Hranice buď osobně nebo telefonicky na čísle 974 778 101, případně kdykoliv na bezplatné telefonní lince 158,“ vyzvala v pátek ráno olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

 

Převzato z HZS Olomouckého kraje (pro fotografie HZS klikněte na odkaz):
HZS Ol.k. – Nehoda několika vozidel na D1 u Hranic

Nehoda několika vozidel na D1 u Hranic

Ve čtvrtek 29. ledna 2015 bylo na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 19:20 hodin oznámeno, že na D1 na 308. km u sjezdu na Hranice došlo k dopravní nehodě šesti vozidel.  

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Hranic a Bělotína. Hasiči po příjezdu zjistili, že ve směru z Olomouce na Ostravu je poškozeno více než dvě desítky jak nákladních, tak i osobních vozidel.

Hasiči spolu s Policií ČR zajistili místo nehody, průzkumem bylo zjištěno, že poškozená vozidla jsou v délce asi 6 km dálnice (asi mezi 306. – 312. km dálnice D1). Silnice ve směru na Ostravu byla do 20:40 hodin uzavřena, poté hasiči spolu s policisty a pracovníky Správy silnic Olomouckého kraje vytyčili průjezdné zóny (pomocí kuželů a majáků) a řídili dopravu dvěma rychlými pruhy. Svůj zásah hasiči na místě ukončili v 21:45 hodin. 

Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou zdravotnická záchranná služba ošetřila na místě. Veškeré okolnosti nehody prošetřuje Policie ČR.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

 

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 
 


Comments are closed.