POŽÁR – 19.2.2018 LIPNÍK NAD BEČVOU

Požární poplach – POŽÁR

19.02.2018 Lipník nad Bečvou – požár skládky

22:56 byl vyhlášen požární poplach i pro naší jednotku

Naše jednotka bylo přivolána jako jedna z posilových jednotek k požáru skládky v Lipníku nad Bečvou.

Členové naší jednotky se podíleli na hašení požáru skládky v obou dnech. V pondělní noci prováděli kyvadlovou dopravu vody pomocí cisternového automobilu. Druhý den (úterý) se k dopravě vody přidalo i doplňování cisteren na čerpacím stanovišti u řeky Bečvy. Tam pomocí naší přenosné motorové stříkačky členové čerpali vodu z řeky Bečvy do přijíždějících cisteren.

 

Citace ze stránek www.ihranice.cz – Od pondělního večera zaměstnával hasiče požár skládky u Lipníku:

Od pondělního večera zaměstnával hasiče požár skládky u Lipníku

Od pondělního večera zaměstnával hasiče požár skládky u Lipníku image not found

U Lipníku nad Bečvou hořela od pondělního večera skládka odpadu. U rozsáhlého požáru s hustým dýmem postupně zasahovalo jedenáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje, na místo dorazila také chemická laboratoř, která monitorovala škodliviny ve vzduchu. Menší ohniska požáru se objevují ještě i ve středu.

V pondělí 19. února 2018 byl krátce po devatenácté hodině nahlášen požár skládky u Lipníku nad Bečvou. Na místě postupně zasahovali profesionální i dobrovolné hasičské jednotky z Hranic, Lipníku, Přerova, Olomouce, Oseku nad Bečvou, Veselíčka i Lhoty. Hasiči v dýchací technice, velkokapacitní cisterny i přenosné hasící monitory byli zaměstnáni po celou noc a v zásahu pokračovali i následující dny.

Z místa se valil hustý dým, který však podle slov mluvčího hasiců neohrožoval životní prostředí ani obyvatele v okolí. Ti však byli nuceni po nezbytně nutnou dobu omezit větrání ve svých domovech.

“Během brzkých úterních ranních hodin k místu dorazila také hasičská chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm, která provedla několik měření v časových odstupech. K žádným varovným hodnotách po celou dobu měření nedošlo,” uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák a dodal k úternímu zásahu: „Po dohodě s vlastníkem skládky byla zajištěna doprava zeminy nákladními vozidly a rozhrnutí těžkou technikou. Hasiči i nadále pokračovali ve využívání hasících monitorů, kyvadlovou dopravou z čerpacího stanoviště poblíž řeky Bečvy pokračovalo vytěžování velkokapacitních hasebních prostředků. Zajištění dopravy a plynulý transport realizovala Policie ČR ve spolupráci s Městkou Policii z Lipníku nad Bečvou.“

V úterní podvečer hasiči ukončili svou práci a místo požářiště předali s poučením majiteli. Přesto stále není vyhráno. V průběhu posledních hodin, tj. úterního pozdního večera a středečního rána, opět museli zasahovat profesionální i dobrovolní hasiči. V obou případech se jednalo o menší ohniska požáru a jejich likvidace proběhla vždy v horizontu několika desítek minut. „Ve středu od sedmé hodiny ranní pokračuje další navážení zeminy na konkrétní kritická místa a bude tak realizováno nařízení ze strany HZS Olomouckého kraje o povinnosti majitele v dohledu a opatření na požářišti,“ informuje mluvčí hasičů.

Příčina požáru, při němž nebyl nikdo zraněn, nám není známa.

 

Hasiči zveřejnili k požáru také dvě videa: Noční zásah, Úterní likvidace požáru.

 

Foto: HZS OK

Citace ze stránek HZS Olomouckého kraje – Požár skládky zaměstnává několik jednotek hasičů – Lipník nad Bečvou:

Požár skládky zaměstnává několik jednotek hasičů – Lipník nad Bečvou

„Zásah posledních hodin“, v Lipníku nad Bečvou postupně prostřídává hasiče několika jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů z Olomouckého kraje. Oznámení o hustém kouři ze skládky nedaleko Lipníku nad Bečvou poprvé přijali v centru tísňového volání krátce před devatenáctou hodinou při pondělku 19.2.2018.

V průběhu posledních hodin, tj. včerejší pozdní večer a dnešní ráno, zasahovaly jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů na skládce v Lipníku již podruhé. V obou případech se jednalo o menší ohniska požáru a jejich likvidace proběhla vždy v horizontu několika desítek minut. Dnes od 7 hodiny pokračuje další navážení zeminy na konkrétní kritická místa a bude tak realizováno nařízení ze strany HZS Olomouckého kraje o povinnosti majitele v dohledu a opatření na požářišti.

Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

Odkazy do noveho okna

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled

pozar skladky v lipniku nad becvou

pozar skladky v lipniku nad becvou

Detailní náhled


Comments are closed.