POŽÁR – 19.8.2017 D1 – 310km směr Ostrava

Požární poplach – POŽÁR – NÁKLADNÍ VOZIDLO

19.08.2017 D1 310km směr Ostrava – hořící havarovaný kamion

13:45 byl vyhlášen požární poplach.

Citace ze stránek Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje:

Dopravní nehoda s požárem na D1.

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se postupně podílelo na likvidaci následků dopravní nehody a požáru nákladního vozidla na rychlostní komunikaci D1 úseku 310 km, poblíž sjezdu na Bělotín.

Informaci o požáru po dopravní nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před druhou hodinou odpolední v sobotu 19.srpna 2017 s upřesněním proražených betonových středových svodidel a demolici nákladního tahače, požár se velmi rychle rozšiřoval.

K události z profesionálních stanic ihned vyrazily jednotky Hranice a Lipník nad Bečvou za pomocí dobrovolných hasičů Bělotín, Hranice. V navazujícím čase k pomoci dorazila rovněž jednotka z Přerova z technických speciálem pro chemické havárie.

Hasičům se velmi rychle podařilo nebezpečnému počínání plamenů zabránit. V podstatě se jednalo o menší požár v motorové části, nedošlo k zahoření vnitřních prostor kabiny a rovněž byla uchráněna cisterna, ta v době dopravní nehody byla zcela prázdná.

Jednotky likvidovaly velký únik provozních kapalin z proražených nádrží, došlo ke vniknutí do odtokových kanálů, zde kvůli poruše došlo k částečnému úniku na vodní plochu a bylo nutné vystavět norné stěny a uniklé provozní látky zachytávat. Celou situaci navíc na místě hodnotili a provedli nutná opatření zástupci životního prostředí a správy a údržby silnic a dálnic.

Doprava v místě situace byla velmi komplikovaná, došlo k vytvoření ve směru z Olomouce na Ostravu větších kolon. Policie ČR na místě prováděla odklon a výpomoc s postupným odjižděním zatarasených vozidel protisměrem k již bezproblémové objízdné trase.

Řidič nákladního vozidla může hovořit o velkém štěstí, z dopravní nehody vyvázl bez zranění. V místě nehody bude nutné provést úpravu středových betonových hrazení a také celkový úklid pro opětovné bezpečné zprovoznění dopravy ve všech jízdních směrech. Po dopravní nehodě byl provoz v úseku od Olomouce směr Ostrava zcela neprůjezdný v opačném směru částečně s pomocí bezpečnostních světelných opatření omezen.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje | tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled

nehoda s požárem D1 - nákladní vozidlo s cisternou

nehoda s požárem D1 – nákladní vozidlo s…

Detailní náhled


Comments are closed.