POŽÁR – 23.3.2016 Zborovská ulice

Požární poplach – POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY

23.03.2016 Zborovská ulice – požár bytu v prvním patře

11:06 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS z hasičských stanic: Hranice a Lipník nad Bečvou a jednotky SDH: Hranice a Opatovice.

Převzato z (video a fotografie HZS): HZS Olomouckého kraje – Likvidace požáru bytu v Hranicích na Přerovsku.

Likvidace požáru bytu v Hranicích na Přerovsku.

Čtyři jednotky hasičů se ve středu 23.3.2016 podílely na likvidaci požáru bytové jednotky v ulici Zborovská v Hranicích. Oznámení o hustém černém kouři a předchozí ohlušující ráně, podobné explozi, převzala linka tísňové pomoci hasičů krátce po jedenácté hodině dopolední.

Operační středisko k události ihned vyslalo osádky dvou cisternových vozidel požární stanice Hranice, za následného posílení profesionální jednotkou hasičů Lipník nad Bečvou a z řad dobrovolných hasičů Hranice a Opatovice.

Hasiči provedeným průzkumem v bytě vyloučili přítomnosti osob uvnitř. Požár velmi rychle lokalizovali i likvidovali. Došlo ke vznícení zapomenutých potravin na plotně, navíc s příznaky předchozí  menší exploze. Hasiči poté prostory odvětrali a požářiště předali majitelce, vše se obešlo bez zranění. Výše škody po požáru prozatím nebyla stanovena.

Zdeněk Hošák
Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz
tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )