POŽÁR – 16.6.2016 Olomoucká ulice

Požární poplach – POŽÁR – TRAFOSTANICE, ROZVODNY

16.06.2016 Olomoucká ulice – požár v rozvodně „areál CTPark“

14:23 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS z hasičských stanic: Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a jednotky SDH: Hranice a Opatovice.

Převzato z (fotografie HZS): HZS Olomouckého kraje – Požár trafostanice v průmyslové zóně v Hranicích způsobil škodu přesahující tři miliony korun.

Požár trafostanice v průmyslové zóně v Hranicích způsobil škodu přesahující tři miliony korun.

Pět hasičských jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo dnes v odpoledních hodinách u požáru trafostanice v Hranicích v prostorách průmyslové zóny na ulici Olomoucká. Linka tísňové pomoci hasičů převzala informaci o zakouření haly a možném požáru elektroinstalace krátce před třetí hodinou odpoledne. 

Operační středisko k místu ihned vyslalo jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Hranic, za následného posílení profesionálními hasiči stanic Lipník nad Bečvou a Přerova, z řad dobrovolných hasičů taktéž jednotku Opatovice. Vzhledem k tomu, že se jednalo o požár ve výšce zhruba osmi metrů, byla k pomoci přivolána výšková technika z Přerova. Hasičům se po několika minutách podařilo požár lokalizovat, pomocí termokamery stále sledovali plamenné hoření a přivolali speciální hasicí kontejner CO2 taktéž z centrální stanice v Přerově.  
Požár zhruba po dvou hodinách celkově likvidovali a pokračovali v odvětrávání prostor. Během zásahu bylo celkově evakuováno 120 osob. Prozatím není stanovena přesná příčina vzniku požáru, majitelé škody předběžně vyčíslili v částce přesahující hranici tří milionu korun.  

Zdeněk Hošák – HZS Olomouckého kraje
 

Odkazy do noveho okna

1 20160616_145842

1 20160616_145842 

Detailní náhled

2 20160616_153636

2 20160616_153636 

Detailní náhled

 

 


Comments are closed.