POŽÁR – 16.6.2016 Jelení vrch – Šafranice

Požární poplach – POŽÁR – TRAFOSTANICE, ROZVODNY

16.06.2016 Jelení vrch (Šafarnice) – jiskření v trafostanici

19:56 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS z hasičských stanic: Hranice, Přerov a jednotky SDH: Hranice, Bělotín a Jindřichov.

Podle prvotního ohlášení se mělo jednat o požár trafostanice na sloupě vedení vysokého napětí. Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že zahořela součástka vedení. K jiskření již nedocházelo. Všechny jednotky, kromě HZS ze stanice Hranice a SDH Hranice, byli velitelem zásahu odvolány zpět na základny. Hasiči provedli průzkum okolí sloupu, zda od jisker nevznikl požár porostu a vyčkali na příjezd pracovníka energetiky.

   Jednotka HZS ze stanice Hranice byla vyslána na jinou událost – požár trafostanice v Hustopečích nad Bečvou.

   Závěrečný průzkum provedla jednotka SDH Hranice spolu s pracovníkem ze společnosti ČEZ, kterému bylo místo předáno. Jednotka SDH Hranice se pak vracela na základnu.

 

 


Comments are closed.