VÝSTRAHA ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ

Kolem tlakové níže nad Pobaltím k nám bude nadále proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu.

V silném severozápadním proudění se budou na celém území vyskytovat srážky, na horách sněhové, v nižších polohách se budou střídat srážky dešťové a smíšené. Na horách napadne v sobotu a neděli většinou od 10 do 30 cm nového sněhu za 24 hod. Kombinace sněžení a silného větru bude v polohách většinou nad 600 m vytvářet sněhové jazyky, na horách od výšky 800 m závěje. Během předpovědního období se bude hranice sněžení a tvorby sněhových jazyků měnit jak v závislosti na regionu, tak i v čase, ale převážně bude mezi výškami 600 m a 800 m.
Aktuálně většina sledovaných toků zaznamenává mírné poklesy. Vlivem dotoku mírně stoupají některé dolní úseky toků, zejména v povodí Berounky. Zpočátku očekáváme mírné poklesy, na toku Berounky mírné vzestupy. Později vlivem předpokládaných srážek očekáváme vzestupy na dosud postižených tocích s dosažením 1. SPA a během nedělního rána a dopoledne s možností překročení 2. SPA, na Radbuze nelze vyloučit dosažení 3. SPA.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • Sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
  • Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy.
  • Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.
  • Sledovat vývoj hydrologické situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas nebo internet ČHMÚ).

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ – Praha/

(M) Olomoucký kraj

Závěje

od 22.01.2012 00:00 do 23.01.2012 12:00

Sněhové jazyky

od 21.01.2012 11:00 do 23.01.2012 12:00


Comments are closed.