Dobrovolní hasiči nepomáhají jen za zvuku sirén

   V pátek 15.11.2013 se stala dopravní nehoda nedaleko požární stanice v Hranicích. Krátce po 17té hodině srazilo osobní vozidlo chodce, který vstoupil do vozovky frekventované čtyřproudé silnice (Olomoucká ulice). V místě srážky je povolená maximální rychlost 70km v hodině.

Po ukončení schůzky, tedy odborné přípravě, bylo pár členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů Hranice v té době ještě před budovou požární stanice. Uslyšeli náraz a vyrazili zjistit co náraz způsobilo. Byli tedy na místě jako první, téměř okamžitě po nárazu. Ihned začali s poskytováním první pomoci sraženému chodci (otevřená zlomenina dolní končetiny,tržné rány a oděrky…) i řidiči osobního vozidla, který byl v šoku a nehodu ohlásili. Pomohli se zajištěním místa nehody a naložení sraženého chodce do sanitky. Na místě nehody dále zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru požární stanice Hranice, Zdravotní záchranná služba, Policie ČR a Městská policie Hranice.

 

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice po zajištění místa nehody HZS a Policii ČR.

 

Hranický deník: Vběhl v Hranicích pod kola felicie, má těžká zranění

2013_11_15 DN


Comments are closed.