TECHNICKÁ POMOC – 02.12.2014 Drahotuše

Požární poplach – TECHNICKÁ POMOC – ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ

02.12.2014 obec Drahotuše – pomoc cestujícím ve vlaku

06:27 byl vyhlášen požární poplach pro naši jednotku SDH Hranice.

Vlivem pondělního kalamitního počasí – ledovka, mrznoucí déšť, ve večerních hodinách uvízl v Drahotuších mezinárodní rychlík „Landek“. Ve vlaku bylo přibližně sto cestujícícha vlakový personál.
   O cestující se staral vlakový personá, ale v bufetovém voze docházely zásoby. Na zmonitorování situace byla povolána jednotka SDH Drahotuše. Její členové personálu svépomocí poskytli pitnou vodu a základní zásoby (např. čaje, dětskou výživu). Hasiči zůstali na místě celou noc a byli připraveni poskytnout pomoc v případě zhoršení situace nebo zdravotních problémů někoho ve vlaku.
   Ráno 2.12. byla situace stále nepřehledná, na trati vlaky nejezdily.

Jednotku SDH Drahotuše vystřídala naše jednotka SDH Hranice. Pokračovali jsme k monitorování situace a byli k dispozici vlakovému personálu i cestujícím.
   V dopoledních hodinách České dráhy začali uvolňovat uvízlé vlakové soupravy pomocí dieslových lokomotiv. Kolem desáté hodiny přijel vlak, do kterého jsme pomohli cestujícím přestoupit.

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz