DOPRAVNÍ NEHODA – 27.11.2014 D1 – 305km směr Olomouc

Požární poplach – DOPRAVNÍ NEHODA – UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE

27.11.2014 D1 305km směr Olomouc – nehoda dvou nákladních vozidel

21:10 byl vyhlášen požární poplach pro naší jednotku SDH Hranice.

Naše jednotka byla vyslána k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů.
   Podíleli jsme se na zajištění místa nehody a odstraňování následků.

 

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 

Tři jednotky hasičů zasahují u dopravní nehody dvou nákladních vozidel na rychlostní komunikaci D1.

Postupnou pomoc již třetí jednotek si vyžádala dopravní nehoda dvou nákladních vozidel na rychlostní komunikaci D1, v úseku 305 km ve směru z Ostravy na Olomouc. Po dopravní kolizi došlo ke střetu po kterém jedno z vozidel zcela zablokovalo průjezdnost na komunikaci. Prvotní informace převzala linka tísňové pomoci krátce před půl osmou večerní. Na místo postupně vyjely profesionální jednotky požárních stanic Hranice a Přerov za posílení chemickým kontejnerem z Přerova, vozidlem RZA Hranice a v tuto chvíli činnost hasičů posiluje jednotka dobrovolných hasičů Hranice.  

Hasiči na místě v prvotní chvíli rychle provizorně zamezili úniku převážené kapaliny, dle šetření se jedná o čistidlo s obsahem alkoholu. Z převážených barelů na paletách došlo k drobnějšímu úniku zhruba 100 litrů. Jednotky dále zabezpečily únik ostatních provozních kapalin z havarovaných vozidel.

Velitel zásahu po zhodnocení situace rozhodl o povolání lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby. I když oba řidiči jsou bez zjevných zranění, nelze vyloučit i vzhledem k velké destrukci kabiny nákladního vozidla, možná vnitřní zranění právě u řidiče zmiňovaného poškozeného vozu.

V místě byla delší dobu zcela neprůjezdná komunikace, její zprovoznění či odklon dopravy po souběžných komunikacích na místě zajišťuje Policie ČR. Dle aktuálních informací je připraven částečný průjezd alespoň pro osobní vozidla.

Na místo míří náhradní nákladní vozidlo pro odvoz převáženého materiálu. Předpoklad omezení na komunikaci je v řádu hodin ( cca 4 hodiny ). V případě nových informací budeme tiskovou zprávu aktualizovat.

 

Foto připravujeme. 

 

 

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz

tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )

tel : +420 950 770 246 ( kancelář )

mobil: +420 721 810 541

web : www.hzsol.cz

 


Comments are closed.