POŽÁR – 15.11.2014 NEJDEK

Požární poplach – LESNÍ POROST

15.11.2014 Bělotín, Nejdek – požár lesa, viděn z dálnice

09:46 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku HZS stanice Lipník nad Bečvou a jednotky SDH obcí Hranice, Bělotín, Jindřichov

   Řidič, jedoucí po dálnici D1, viděl požár lesa. Zavolal na tísňovou linku. Tam popsal místo, kde z kraje lesa stoupal hustý kouř a zahlédl i plameny na větší ploše.
   Příslušník Operačního a informačního střediska, poslal na místo jednotky dle Požárního poplachového plánu. Vyjímkou byla jednotka HZS ze stanice Lipník nad Bečvou, ta nahradila jednotku HZS ze stanice Hranice, která nemohla odjet z jiné události.

Po příjezdu jednotek na místo události, bylo zjištěno, že jde o pálení klastí a větví. To prováděl majitel lesa s dalšími osobami. Zapálili několik hromad najednou, což  z dálky vypadalo jako velký požár. Majitel pálení klestí neohlásil!!!

Pálení lze ohlásit pomocí jednoduchého formuláře na stránkách: Hasičský záchranný sbor Olomocký kraj, formulář PÁLENÍ KLESTÍ.

 

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 


Comments are closed.