POŽÁR – 20.4.2015 D1 – 300km směr Olomouc

Požární poplach – POŽÁR – DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

20.04.2015 D1 300km směr Olomouc – požár osobního automobilu po dopravní nehodě

09:22 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS stanice Hranice a stanice Lipník nad Bečvou i naší jednotku SDH Hranice.

Dle požárního poplachového plánu byla naše jednotka vyslána k nahlášenému požáru osobního automobilu na dálnici D1. Vozidlo začalo hořet po dopravní nehodě, kdy narazilo do svodidel. Dálnice byla neprůjezdná. Po zaměření a zaznamenání Policií ČR, byly provedeny úklidové práce, aby byla uvolněná doprava jedním pruhem.

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz

 

 

Požár osobního vozidla po dopravní nehodě na D1

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v pondělí v dopoledních hodinách podílely na likvidaci požáru osobní vozidla na rychlostní komunikaci D1 v úseku 300 km. Automobil po nárazu do svodidel začal hořet. Operační středisko hasičů Olomouckého kraje přijalo informaci o dopravní nehodě s následným požárem v 9:21 hodin 20.4.2015. K místu ihned vyslalo jednotky profesionálních požárních stanic Lipník nad Bečvou a Hranice, následně je doplnila také jednotka dobrovolných hasičů Hranice. 

Ještě před dojezdem prvních jednotek se o uhašení pokoušeli pracovníci správy a údržby silnic, ti poté místo zabezpečili výstražný zařízením se šipkou. Hasičům se v krátkosti podařilo požár lokalizovat a likvidovat. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jedné osoby, ta se naštěstí včas dostala do bezpečí. Po poskytnutí předlékařská péče byla předána k ošetření posádce zdravotnické záchranné služby.

 

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz

tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )

tel : +420 950 770 246 ( kancelář )

mobil: +420 721 810 541

web : www.hzsol.cz

 

 

 


Comments are closed.