POZVÁNKA:

V pátek 13. dubna 2018 se otevřou požární stanice v Olomouckém kraji veřejnosti

Pátek 13. patří již řadu let neodmyslitelně k hasičům a ke zlomení pověry nešťastného dne. Stalo se již tradicí, že se tento den otevřou některé požární stanice profesionálních hasičů v kraji veřejnosti. Ani letošní pátek 13. dubna 2018 nebude výjimkou.

Česká asociace hasičských důstojníků ho vyhlásila Dnem požární bezpečnosti, jehož hlavním tématem pro letošní rok je „Vzděláváním k bezpečnosti“ s cílem veřejnosti předat informace o činnosti hasičů, a předání informací využitelných při předcházení požárů a jiných mimořádných událostí. Snahou také bude poukázat na to, že občan, který má znalosti o tom, jak se chovat v případě vzniku požáru nebo jiné mimořádné události, může přispět k záchraně života, zdraví nebo snížení materiálních škod.

V Olomouckém kraji se veřejnosti otevřou některé stanice profesionálních hasičů. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny statické ukázky veškeré mobilní požární techniky, prezentace prostředků chemicko-technické služby a lezecké výstroje, děti si budou moci vyzkoušet zásahové obleky, zasoutěžit si v různých kvízech a doplňovačkách, ověřit si svoje znalosti v testech a na požární stanici v Olomouci a Konici čeká na děti dětská varianta soutěže TFA (soutěž o nejtvrdšího hasiče).

Cílem akce je propagace požární ochrany formou preventivně výchovné činnosti a snaha přiblížit veřejnosti náročnou práci hasičů.

Pátek 13. dubna 2018 na jednotlivých požárních stanicích v Olomouckém kraji:

OLOMOUC
– den otevřených dveří mezi 9. – 13. hodinou, prezentace techniky a stánek preventivně výchovné činnosti, dětská překážková dráha
– organizované skupiny (třídy ZŠ, MŠ apod.) hlaste prosím účast por. Kláře Beranové, DiS. na telefon 950 770 341

ŠTERNBERK
– den otevřených dveří mezi 8. – 16. hodinou, prezentace nové techniky

LITOVEL
– den otevřených dveří mezi 8. – 12. hodinou, statická ukázka techniky s výkladem

UNIČOV
– den otevřených dveří mezi 8:30 – 13. hodinou, odpoledne průjezdnost ulic

PŘEROV
– den otevřených dveří mezi 9. – 15. hodinou, odpoledne průjezdnost ulic, prezentace prostředků chemicko-technické služby a lezecké výstroje, prezentace zásahových obleků a techniky, stánek preventivně výchovné činnosti

HRANICE
– den otevřených dveří mezi 9. – 15. hodinou, společně profesionální a dobrovolní hasiči, prezentace zásahových obleků a techniky, čtení hasičských pohádek, stánek preventivně výchovné činnosti, odpoledne průjezdnost ulic

KOJETÍN
– den otevřených dveří mezi 9. – 15. hodinou, , statické ukázky techniky, prezentace zásahových obleků, prezentace banerů “Detektory nebezpečných plynů a autonomní hlásiče požáru”, odpoledne průjezdnost ulic

LIPNÍK NAD BEČVOU
– den otevřených dveří mezi 9. – 15. hodinou, statické ukázky techniky, prezentace zásahových obleků, stánek preventivně výchovné činnosti, odpoledne průjezdnost ulic

KONICE
– den otevřených dveří mezi 8. – 13. hodinou, prezentace nové stanice, preventivně výchovná činnost, průjezdnost ulic, dětská překážková dráha

ŠUMPERK
– den otevřených dveří mezi 8. – 13. hodinou, statické ukázky techniky, průjezdnost ulic

ZÁBŘEH
– den otevřených dveří mezi 8. – 13. hodinou, statické ukázky techniky, průjezdnost ulic

JESENÍK
– den otevřených dveří mezi 8. – 15. hodinou, statické ukázky techniky, ukázka zásahových oděvů a dýchací techniky, stánek požární prevence a ochrany obyvatelstva, ukázka činnosti lezců

Srdečně zveme k návštěvě všechny děti spolu s rodiči, prarodiči a kamarády, aby se přišli podívat, co všechno obnáší hasičská práce, jaké vybavení používají hasiči při zásazích a jakou technikou jezdí.

Autor:

por. Klára Beranová Dis.
krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti

Kontakt pro média:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377


Comments are closed.