POŽÁR – 14.6.2015 Drahotuše

Požární poplach – POŽÁR – LESNÍ POROST

14.06.2015 Drahotuše, za letištěm – dým z lesa za letištěm

19:17 byl vyhlášen požární poplach podle Požárního poplachového plánu Olomouckého kraje.

Na operační středisko byl nahlášen kouř vycházející z lesa za letištěm v Drahotuších.

Podle ohlašovatele byl viditelný hustý kouř v oblasti lesa a zakrýval velkou plochu. Operační důstojník na místo vyslal jednotku Hasičského záchranného sboru z požární stanice Hranice, velkoobjemovou cisternu ze stanice Přerov a vyhlásil požární poplach pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů z Hranic a Drahotuš.

Při příjezdu první jednotky nebylo možné přesně určit místo odkud kouř vycházel. Proto bylo velitelem zásahu rozhodnuto, že všechny jednotky provedou průzkum oblasti. Zakouření oblasti sláblo a zdroj se nedařilo najít. Pátrání bylo rozšířené i kolem zahrádkářské kolonie u cyklostezky Bečva (Žáčkova ulice).
S přicházející bouřkou se zvedl vítr, kouř již nebyl vidět a oheň se nepodařilo najít. Všechny jednotky se vrátili na své základny a událost byla překvalifikovaná na planý poplach.

 


Comments are closed.