POŽÁR – 13.12.2019 MILENOV

– UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE,
– SE ZRANĚNÍM,

18.01.2020 D1 296,5km směr Přerov – dopravní nehoda osobního vozidla

18:11 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS ze stanic Hranice, Lipník nad Bečvou a naší jednotku SDH Hranice

Citace ze stránek HZS Olomouckého kraje:

„Požár v lakovně způsobil škodu 2 miliony“

Požár kabiny lakovny a filtrační jednotky v průmyslovém areálu v Milenově na Přerovsku způsobil v pátek škodu předběžně odhadnutou na 2 miliony korun.
Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení o požáru venkovní filtrační jednotky ve 12.22 a ihned na místo vyslalo 4 jednotky.

Po příjezdu a průzkumu místa požáru hasiči zjistili, že hoří celé venkovní filtrační zařízení a také lakovací kabina. Hasiči museli z dílny, ve které se kabina nacházela, vynosit barely s ředidly a barvami, aby mohli požár lokalizovat a dostat jej tak rychle pod kontrolu. Během hodiny oheň zlikvidovali.
Zaměstnanci lakovny byli ještě před příjezdem hasičů z dílny evakuováni. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahovaly dvě profesionální jednotky, a to z Hranic a Lipníku nad Bečvou. Spolupracovaly také dvě jednotky dobrovolných hasičů z Milenova a Hranic.
Příčinu nyní na místě vyšetřujeme. Podle předběžných odhadů se škoda vyšplhá ke 2 milionům korun.

por. Mgr. Lucie Balážová tisková
mluvčí HZS Olomouckého kraje