Hraničtí hasiči slavnostně otevřeli nové sídlo

 

Hraničtí hasiči slavnostně otevřeli nové sídlo

Hraničtí dobrovolní hasiči se konečně  mohli přestěhovat do nové hasičské zbrojnice. Její budova vyrostla hned vedle sídla profesionálních hasičů, na které přímo navazuje.

Přístavba zbrojnice navazuje na hasičárnu profesionálů

V přístavbě je umístěna garáž pro dvě vozidla, společenská místnost s nezbytným zázemím, šatny a sociální zařízení. Stavba měla být dokončena v polovině roku, delší dobu se však řešily  závady a reklamace. Stavět se začalo v druhé polovině září 2014 a celá akce vyšla přibližně na 7 milionů korun. 

Hasiči otvírají novu zbrojnici

Hasiči otvírají novu zbrojnici

Hasiči otvírají novu zbrojnici

Hraničtí hasiči dosud provizorně sídlili v budově Hasičského záchranného sboru  na ulici Tovačovského. Podmínky, v kterých zde působili, byly zcela nevyhovující. Dobrovolní hasiči, patřící mezi špičkové jednotky okresu, neměli žádné vlastní prostory, ani pořádný přístup k sociálnímu zázemí, nemají si ani kde umýt ruce po výjezdu. Skříně s výjezdovým oblečením byly umístěny v garáži kolem vozidel. Tento stav dlouhodobě nesplňoval hygienické podmínky. 

Hranická hasičská zbrojnice je další z řady velkých investic města do sídel dobrovolných hasičů. Té hranické zbrojnici předcházela například nová hasičská zbrojnice ve Velké.


Comments are closed.