POŽÁR – 10.4.2017 BĚLOTÍN – Nejdek

Požární poplach – POŽÁR – LESNÍ POROST

10.04.2017 BĚLOTÍN – Nejdek – požár lesa směrem na Jindřichov

14:56 byl na žádost velitele zásahu vyhlášen požární poplach pro jednotky ve druhém stupni dle požárního poplachového plánu,aby doplnily jednotky z prvního stupně, které zrovna přijížděli na místo rozsáhlého požáru.

Na místě spolu zasahovaly jednotky z Olomouckého (níže uvedeny) a Moravskoslezského (Starý Jičín, Odry) kraje. Příčína vzniku je v šetření.

Citace ze stránek Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje: (citace k 10.4. přibližně 17:30)

Šest jednotek likviduje větší požár v lesním porostu, Nejdek-Bělotín.

Postupnou pomoc šesti jednotek a vyhlášení druhého stupně poplachu při požáru si vyžádala událost ohlášena na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pondělí 10.dubna 2017 krátce před půl třetí odpoledne. Dle prvotních informací došlo k zahoření v lesním prostoru na ploše zhruba 100 x 150 metrů.

požár lesa Nejdek - Bělotínpožár lesa Nejdek – Bělotín

Operační středisko k požáru vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotky požárních stanic Hranice a Lipník nad Bečvou, které návazně posílili dobrovolní hasiči Bělotín, Jindřichov, Hranice a Střítež nad Ludinou.

Požár se do dojezdu jednotek výrazněji rozšířil i do míst těžce přístupném pro zasahující techniky ale i hasiče samotné. V tuto chvíli je požár lokalizován a je prováděno postupné dohašování a důkladné prolévání požářiště vodou. Zásobování hasiči řeší kyvadlově z nedalekého vodního zdroje a také částečně napřímo i z místního potoka.

Co stojí za příčinou vzniku, rovněž i výše škod bude dotačně doplněno k tiskové zprávě.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje

Odkazy do noveho okna

požár lesa Nejdek - Bělotín

požár lesa Nejdek – Bělotín

Detailní náhled

požár lesa Nejdek - Bělotín

požár lesa Nejdek – Bělotín

Detailní náhled

požár lesa Nejdek - Bělotín

požár lesa Nejdek – Bělotín

Detailní náhled

požár lesa Nejdek - Bělotín

požár lesa Nejdek – Bělotín

Detailní náhled


Comments are closed.