POŽÁR – 29.3.2017 BĚLOTÍN

Požární poplach – POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY

29.03.2017 BĚLOTÍN – požár střechy rodinného domu

17:33 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky v prvním stupni dle Požárního poplachového plánu Olomouckého kraje. A to: jednotku  HZS ze stanice Hranice a jednotky SDH Bělotín, Hranice, Jindřichov.

Kouře, který vycházel z půdního prostoru si všimli majitelé domu, kteří se v tu chvíli nacházeli uvnitř domu a požár ihned ohlásili na tísňovou linku.
Majitel se chtěl přesvědčit o rozsahu požáru, ale přes hustý kouř se mu to nepovedlo. Hlavně díky tomu, že opětovně uzavřel dveře a nesnažil se kouř vyvětrat okny, se požár nestihl rozšířit na celou plochu půdy a střechy (oheň neměl dostatečný přísun vzduchu k velkému rozhoření a rychlejšímu šíření). Požár se podařilo brzo uhasit s použitím minimálního množství vody. K dohašení a vyloučení skrytých ohnisek bylo zapotřebí odkrýt pouze část střešní krytiny. V průběhu celeho zásahu i při závěrečném průzkumu (před odjezdem hasičů) byla používána termokamera.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčína vzniku je v šetření.

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz


Comments are closed.