POŽÁR – 18.7.2011 Hranice, Hromůvka

Požární poplach – POŽÁR

18.7.2011 Hranice, požár bytu v šestém patře panelového domu

16:35 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Hranice a SDH Opatovice. Příčinou svolání dobrovolných hasičů byl ohlášený požár bytu v šestém patře panelového domu na sídlišti Hromůvka.

Při příjezdu první jednotky hasičů (Hasičský Záchranný Sbor Olomouckého kraje požární stanice Hranice) byl byt silně zakouřen. Po zpřístupnění bytu a následném průzkumu bylo zjištěno, že zakouření bylo způsobené připálenou potravinou na sporáku. K zahoření nedošlo a tedy požár nevznikl. Majitel bytu byl v době vzniku zakouření i po celou dobu zásahu v bytě a odmítl jakoukoliv další pomoc. Na místě byla po celou dobu zásahu i Policie ČR.

Na místě zasahovali jednotky HZS Ol. kraje požární stanice Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a SDH Hranice, Opatovice.

Hranicky denik – Na Hromůvce se připálilo maso na sporáku, přijelo pět jednotek hasičů


Comments are closed.