POŽÁR – 21.9.2016 Zborovská ulice – nemocnice -=taktické cvičení=-

Požární poplach – POŽÁR – ELEKTROINSTALACE -=taktické cvičení=-

21.09.2016 ul. Zborovská – elektroinstalace v areálu nemocnice

10:36 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky v „prvním stupni požárního poplachu“ dle požárního poplachového plánu Olomouckého kraje. Tedy pro: jednotky HZS ze stanic Hranice a Lipník nad Bečvou, jednotky SDH Hranice a Opatovice.

Důvodem byl ohlášený požár elektroinstalace na chodbě budovy dětského oddělení.
Jednalo se o taktické cvičení jednotek požární ochrany a personálu Nemocnice Hranice.
Námětem byl požár elektrorozvaděče v prvním patře budovy dětského oddělení. Úkolem tohoto cvičení bylo prověřit koordinaci prací personálu a přijíždějících jednotek požární ochrany. Řízení evakuace pacientů, komunikaci a manipulaci s pacienty, zajištění a uzavření nezbytných uzávěrů energií, vytvoření hasebního proudu. Provedení opatření k rychlé likvidaci požáru.
Cvičení přihlíželi zástupci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, územní odbor Přerov a vedení Nemocnice Hranice.

Jednalo se o taktické cvičení! Po ukončení cvičení bylo provedeno vyhodnocení cvičení.

 


Comments are closed.