POŽÁR – 26.03.2013 Hrabůvka

Požární poplach – POŽÁR

26.3.2013 Hrabůvka – požár obytného domu, bytovky

– Převzato z www.hzsol.cz –

Požár, který způsobil komín, byl oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru v 22:14 hodin. Do obce Hrabůvka vyjeli profesionální hasiči z Hranic a Přerova a dobrovolní hasiči z Hrabůvky a Hranic. Po příjezdu hasiči zjistili, že se požár od komínového tělesa rozšířil na mezistropní prostory dvoupodlažního bytového domu. Všichni obyvatelé byly v bezpečí mimo dům. Hasiči ihned zahájili hasební zásah, v průběhu likvidačních prací přetlakovou ventilací odvětrali zakouřené prostory, odřezali a strhli stropy a na závěr termokamerou zkontrolovali celý objekt. Do středečního rána na místě zůstávala místní dobrovolná jednotka, která se v 8:45 hodin vracela na základnu. Výše škody byla vyčíslena na 200 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byl přizděný trám v komíně.

Autor:

por.Bc.Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

web : www.hzsol.cz

Zdroj: http://olk.hzscr.cz – Tři požáry komínů likvidovali hasiči v Olomouckém kraji.

Dále také: Hranický deník – Požár v Hrabůvce způsobil trám v komíně, škoda je 200 tisíc

Fotografie od člena Jednotky SDH Hranice. Album na www.rajce.idnes.cz