POŽÁR – 26.4.2014 Tovární ulice

Požární poplach – POŽÁR

26.04.2014 Tovární ulice – požár filtrační technologie

 

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.

Likvidace požáru filtrační technologie v Tovární ulici v Hranicích.

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na základě informací ve středu 26.3.2014 po devatenácté hodině vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje do ulice Tovární v Hranicích. V jedné z průmyslových hal došlo k zahoření filtrační technologie. K požáru došlo za provozu a přítomnosti pracovníků v objektu, hasiči asistovali při nutné evakuaci šedesáti osob do bezpeční. Pracovníci v hale se ještě před příjezdem prvních jednotek pokusili o hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. 

Společně s profesionální a dobrovolnou jednotkou hasičů Hranice, také vyjela jednotka dobrovolných kolegů Opatovice. Další profesionální jednotku z Lipníku nad Bečvou, velitel zásahu po provedeném průzkumu a hlavně po velmi rychlé lokalizaci a likvidaci požáru, během jejich jízdy vrátil zpět na základnu.

 

Hasiči po celkové likvidaci požáru vše překontrolovali pomocí termokamery a pokračovali v odvětrání prostor. Nikdo z evakuovaných či zasahujících hasičů se nezranil. Na místo dorazil hasičský vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Prozatím není známa příčina ani výše škod.

 

Foto z místa události bude k tiskové zprávě doplněno.

 

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

email: zdenek.hosak@hzsol.cz

tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )

tel : +420 950 770 246 ( kancelář )

mobil: +420 721 810 541

web : www.hzsol.cz

 

 

Hranický deník – Z haly v Hranicích evakuovali desítky lidí, začalo tam hořet

 


Comments are closed.