DOPRAVNÍ NEHODA – 2.3.2020 Hranice VII – Slavíč

Požární poplach – DOPRAVNÍ NEHODA, VYPROŠTĚNÍ OSOB

02.03.2020 Hranice VII – Slavíč – dopravní nehoda dvě zaklíněné osoby ve dvou vozidlech

15:24 byl vyhlášen požární poplach pro jednotky HZS ze stanic Hranice, Lipník nad Bečvou a naší jednotku SDH Hranice

Naše jednotka byla vyslána k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Slavíč a Lipníkem nad Bečvou spolu s jednotkami HZS ze stanic Lipník nad Bečvou a Hranice.

Citace ze stránek HZS Olomouckého kraje:

Hasiči vyprostili řidiče po vážné autonehodě

U tragické dopravní nehody dvou osobních automobilů u Slavíče na Hranicku zasahovaly v pondělí po 15. hodině dvě jednotky HZS OLK.

Po nehodě zůstali oba řidiči zaklínění v automobilech. Hasiči je vyprostili pomocí speciálních hydraulických nástrojů. Jeden řidič byl transportován LZS do nemocnice, u druhého lékař konstatoval smrt. Hasiči místo dopravní nehody protipožárně zabezpečili a následně jedno z vozidel odstranili ze svodidel pomocí technického automobilu s hydraulickou rukou. Poté asistovali odtahové službě s naložením vozidel a komunikaci uklidili. Kvůli náročnému zásahu a následnému vyšetřování okolností dopravní nehody musela být komunikace přes 3 hodiny uzavřena. Na zásahu se podílela také jednotka drážních hasičů SŽDC a jednotka dobrovolných hasičů z Hranic.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Fotogalerie HZS Olomouckého krajeComments are closed.