ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK – 25.4.2018 ulice Žáčkova -=taktické cvičení=-

Požární poplach – ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK

25.04.2018 Hranice, řeka Bečva – únik látky do řeky Bečvy

-=taktické cvičení=-

16:05 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku HZS Olomouckého kraje ze stnice Hranice a jednotku SDH Hranice.

Do řeky Bečvy unikla nebezpečná látka ropného původu ve větším množství.

Hasiči za pomocí člunu instalovali sorpčního hada na místo odkud vnikala látka do řeky Bečvy k prvotnímu zachycení látky. Další hasiči mezi tím začali se sestavováním modulů norné stěny. Nornou stěnou pak postupně přehradili celý tok řeky. Tím norná stěna zabránila nebezpečné látce, která plave na vodní hladině, k šíření. Nad nornou stěnu byl nasypán sorbent, který do sebe vstřebává zachycenou látku. Sorbent pak byl sbírán do nádob a odvezen k likvidaci.

Jednalo se o taktické cvičení.

Fotografie budou přidány.


Comments are closed.