POŽÁR – 4.7.2017 JEZERNICE

Požární poplach – POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY

04.07.2017 JEZERNICE – požár střechy rodinného domu

18:22 byl vyhlášen požární poplach.

Citace ze stránek Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje:

 

Likvidace požáru střech rodinných domů v Jezernici (Přední Familie), Přerovsko.

Sedm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo rozsáhlý požár střech několika objektů v Jezernici, místní části Přední Familie. Původní informace o požáru střechy rodinného domku převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po devatenácté hodině v úterý 4. červenec 2017. Ničivé plameny nekompromisně po chvíli přeskočily na střechu sousedního domu a také na hospodářské stavení, v ohrožení se vyskytla rovněž další střecha přilehlého rodinného domu.

Operační středisko k místu vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotky Lipník nad Bečvou, Hranice a Přerov za pomoci dobrovolných hasičů Osek nad Bečvou, Lipník nad Bečvou, Hranice a místní Jezernice. Všechny jednotky primárně soustředily svou činnost na ochránění okolních objektů a návazně na to postupně likvidovaly ohniska požárem kompletně poškozených střech rodinných domů a hospodářského stavení. Naštěstí včasným zásahem se podařilo uchránit další objekty v ohrožení. K pomoci s likvidací z centrální stanice v Přerově dorazila také výšková technika a a speciálních chemické vozidlo pro zajištění dostatečného množství dýchací techniky.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, předpoklad způsobených škod přesáhne výši 1.mil korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob. Krátce před dvaadvacátou hodinou na místě zásah stále pokračuje, dochází k postupnému procházení, dohašování drobných ohnisek a odstraňování vyhořelých konstrukcí střech a skladovaného materiálu.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje, tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled

pozar strech rodinnych domku Jezernice - Přední Familie

pozar strech rodinnych domku Jezernice -…

Detailní náhled


Comments are closed.