POŽÁR – 1. 2.2011 Hranice, ul. Vrchlického,

Požární poplach – POŽÁR

1. 2.2011 Požár střechy rodinného domu – přístřešku.

10:38 Byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Hranice a SDH Opatovice.

Ohlašovatel požáru uvedl, že hoří střecha rodinného domku. Jednotka Hasičského záchranného sboru z požární stanice Hranice byla v tu chvíli u dopravní nehody na dálnici D1 u Bělotína. Operační středisko tedy vyslalo k místu požáru jednotku HZS ze stanice Lipník nad Bečvou a dále byl vyhlášen požární poplach pro jednotky dobrovolných hasičů z Hranic a Opatovic – dle požárního poplachového plánu. Od dopravní nehody vyrazilo první výjezdové vozidlo k požáru, protože na místě nehody stačilo pouze technické vozidlo s posádkou.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o zahoření dřevěného přístřešku navazující na rodinný dům. Včasným zásahem se požár nerozšířil ani na přilehlou střechu ani na střechu sousedního domu. Pro úplné dohašení požáru bylo zapotřebí rozebrat části obou střech.

Na místo se dostavili jednotky: HZS stanice Hranice (1.vozidlo), Lipník nad Bečvou (1 vozidlo) a SDH Hranice (2 vozidla), SDH Opatovice (1 vozidlo).

HZS Olomoucký kraj – Požár přístřešku rodinného domku v Hranicích

Hranický deník – FOTO: V Hranicích vzplál přístřešek domu


Comments are closed.