POŽÁR – 18.04.2012 Partutovice

Požární poplach – POŽÁR

18.4.2012 Partutovice, – požár trávy a nízkého lesního poorostu

13:06 byl vyhlášen požární poplach pro naši jednotku SDH Hranice.

   Naše jednotka vyjela na požádání velitele zásahu o pomocné jednotky k rychle se šířícímů požáru lesního porostu za obcí Partutovice.
   Při příjezdu první jednotky na místo události bylo patrné, že díky větru a suché trávě se požár rychle šíří. Velitel zásahu si nechal přivolat další jednotky. Prvotní práce se soustředily na zabránění šíření požáru do přilehlých lesů.
   Další velkou část zásahu tvořily dohašovací práce. Ty spočívaly v rozhrabávání trávy, rozkopávání pařezů a důkladného prolívání požářiště vodou. To aby se vyloučilo opětovné vznícení skrytých ohnisek. Většina jednotek odjížděla z místa zásahu až ve večerních hodinách. Na místě zůstalo jedno vozidlo HZS z požární stanice Hranice, aby  hasiči až do nočních hodin hlídali požářiště.

Na místě zasahovaly tyto jednotky:
HZS požární stanice Hranice 2 vozidla CAS a jednotky SDH: Jindřichov, Střítež, Hranice, Potštát, Partutovice, Spálov, Veselíčko.

   Více informací: www.hzsol.cz – Rozsáhlý požár lesní paseky a louky likvidovali hasiči na Hranicku

 


Comments are closed.