TECHNICKÁ POMOC – 05.07.2012 – Třída Československé armády, záchrana zavalené osoby

Požární poplach – TECHNICKÁ POMOC

5.7.2012 Třída Československé armády – záchrana osoby zavalené sutí

14:45 byl vyhlášen požární poplach pro naši jednotku SDH Hranice. Ta vyjela na pomoc při záchraně zavalené osoby sutí. Viz níže.

– Převzato z www.hzsol.cz –

Dělník zemřel v sutinách zřícené části domu v Hranicích, Přerovsko

Tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahují aktuálně u pádu části rodinného domku v Hranicích na ulici Třída Československé armády. Informaci o destrukci objektu převzala linka tísňového volání krátce před patnáctou hodinou ve čtvrtek 5.7.2012. Na místo ihned vyrazily jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Hranic.

1. PRVOTNÍ PRŮZKUM A VYPROŠTĚNÍ TĚLA ZEMŘELÉ OSOBY
  2. Aktualizace události – 18:00 – zabezpečení objektu a průzkum v sutinách

Dle informací od oznamovatelů v době zřícení zde měl pracovat dělník. Toho hasiči po chvíli nalezli v sutinách a zahájili vyproštění. Přivolaný lékař bohužel ale konstatoval smrtelná zranění. Na místo byl také vyslán i kynolog pro prohledání sutin zřícené části domu. Hrozí zde velké nebezpečí zřícení domu a proto hasiči na místo vyslali ze stanice Prostějov technický speciál s vybavením pro zajištění a zabezpečení domu proti jeho celkovému zřícení.

K události rovněž dorazil statik a provádí šetření. Dle dostupných informací by se pod sutinami neměly nacházet již žádné osoby, nicméně vyloučení potvrdí po závěrečném průzkumu povolaný kynolog. Ten právě v tuto chvíli provádí průzkum v sutinách objektu po destrukci.

Zdeněk Hošák

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje
email: zdenek.hosak@hzsol.cz
tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí )
tel : +420 950 770 246 ( kancelář )
mobil: +420 721 810 541
web : www.hzsol.cz

Zdroj: http://olk.hzscr.cz – Dělník zemřel v sutinách zřícené části domu v Hranicích, Přerovsko.

Další informace: www.pozary.cz – Dělník zemřel v sutinách zřícené části domu v Hranicích
www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/ – Černý den pro Hranice na Moravě: dva muži zemřeli
Dále také: