POŽÁR – 10.6.2018 Třída 1.máje

Požární poplach – POŽÁR, DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

10.06.2018 Třída 1. máje – požár autobusu

19:17 byl vyhlášen požární poplach dle Požárního poplachového plánu HZS Olomouckého kraje.

Citace ze stránek HZS Olomouckého kraje – Požár autobus v Hranících s desetimilionovou škodou:

Požár autobus v Hranících s desetimilionovou škodou.

Čtyři jednotky hasičů dnes (10.6.2018) v podvečerních hodinách vyslalo operační středisko HZS Olomouckého kraje k požáru autobusu v Hranicích na ulici Tř.1.Máje. Z profesionálních požárních stanic vyjely jednotky Hranice a Lipník nad Bečvou. K pomoci rovněž dorazily dvě jednotky dobrovolných hasičů Hranice a Opatovice.

Dle prvotních informací z tísňových hovorů došlo k zahoření ve střešní části, v době příjezdu prvních jednotek plameny nekompromisně pohlcovaly celé vozidlo pro přepravu osob. Z vozidla se včas dostal do bezpečí řidič, ten jakmile zpozoroval zahoření zajel bezpečně ke krajnici a také včas vystoupil, Řidič autobusu byl jediným cestujícím, nikdo další s ním necestoval.  Hasičům se po několika minutách podařilo požár lokalizovat, následující další hodinu pokračovali v dohašování a celkovém úklidu po požáru. Odtažení vraku vozidla zajistil dispečer provozu poškozené přepravní společnosti. Dle jejich vyjádření došlo ke škodě v částce 10 mil. korun autobusu na elektro pohon, co stojí za příčinou vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření.

Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

Odkazy do noveho okna

pozar autobus hranice (1)

Detailní náhled

Citace ze stránek Hranický deník – VIDEO: V Hranicích vzplál za jízdy elektrobus MHD

VIDEO: V Hranicích vzplál za jízdy elektrobus MHD

FOTOGALERIE / Desetimilionovou škodu způsobil požár, který zachvátil v neděli 10. června kolem 19.15 hodin elektrobus městské hromadné dopravy na třídě 1. máje na autobusové zastávce u Kunzovy vily v Hranicích. Ke zranění naštěstí nedošlo.

10.6.2018 1 AKTUALIZOVÁNO 11.6.2018

SDÍLEJ:

47 ZOBRAZIT DALŠÍ FOTOGRAFIE

V neděli 10. června kolem 19.15 hodin hořel na třídě 1. máje v Hranicích elektrobus městské hromadné dopravyFoto: Jiří Necid

Hustý černý dým, který se z hořícího autobusu valil, byl vidět do širokého okolí. K požáru vyjely čtyři jednotky hasičů.

„Dle prvotních informací z tísňových hovorů došlo k zahoření ve střešní části. V době příjezdu prvních jednotek plameny nekompromisně pohlcovaly celé vozidlo pro přepravu osob,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

K požáru do několika minut po ohlášení přijely z profesionálních požárních stanic jednotky Hranice a Lipník nad Bečvou.

K pomoci rovněž dorazily dvě jednotky dobrovolných hasičů z Hranic a Opatovic.

Podle slov mluvčího se řidič, který byl v autobuse jediným pasažérem, z vozidla dostal včas do bezpečí. J

akmile zpozoroval zahoření zajel bezpečně ke krajnici a stačil vozidlo opustit. Ke zranění žádných osob naštěstí nedošlo.

Hasičům se po několika minutách podařilo požár lokalizovat, následující další hodinu pokračovali v dohašování a celkovém úklidu po požáru,“ doplnil mluvčí.

Odtažení vraku vozidla zajistil v neděli v pozdních večerních hodinách dispečer provozu poškozené přepravní společnosti.

„Podle jejich vyjádření došlo ke škodě v částce 10 milionů korun autobusu na elektro pohon, co stojí za příčinou vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření,“ doplnil Zdeněk Hošák.
Zdroj: https://hranicky.denik.cz/pozary/v-hranicich-vzplal-elektrobus-mhd-20180610.html