POŽÁR – 24.3.2011 Hranice,

Požární poplach – POŽÁR

24.3.2011 Hranice, naproti parku směr Valašské Meziříčí

20:06 Byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Hranice a SDH Opatovice.

Zřejmě náhodný kolemjdoucí si všiml kouře a plamenů, které podle jeho úhlu pohledu viděl vycházet z rodinného domu a zavolal hasiče.
Na místo byla okamžitě vyslána jednotka HZS Olomouckého kraje požární stanice Hranice se dvěma cisternovými vozidly a zároveň byl vyhlášen poplach v obcích Hranice a Opatovice, aby dobrovolní hasiči přijeli pomoct likvidovat požár.
Jednotka HZS Ol.kr. p.s. Hranice zjistila, že se jedná o nenahlášené pálení hromady klestí a listí ve dvoře jednoho z rodinných domů.
Jednotky SDH Hranice a Opatovice byly odvolány během jízdy zpět na své požární stanice. K místu události se tedy nedostavily.

24.3.2011 vyjížděla jednotka HZS Olomouckého kraje požární stanice Hranice

přibližně v 19hodin likvidovat požár po plošném vypalování trávy – které je zákonem zakázané – nedaleko obce Kunčice.