Pátek 13. dubna 2012 – Den požární bezpečnosti

– Převzato z www.hzsol.cz –

Tak jako se již stalo tradicí, pátek 13. patří neodmyslitelně k hasičům a ke zlomení pověry nešťastného dne. V roce 2012 máme tři pátky 13. Lednový pátek 13. je již minulostí, dubnový pátek 13. je právě před námi a třetí pátek 13. nás čeká v červenci.

Česká asociace hasičských důstojníků vyhlásila na pátek 13. dubna 2012 Den požární bezpečnosti. Vyzývá všechny hasiče k propagaci požární bezpečnosti a ochrany. Více najdete na http://www.cahd.cz/view.php?cisloclanku=2012031001

Také HZS Olomouckého kraje připravil pro veřejnost celou řadu preventivních akcí a také dny otevřených dveří na požárních stanicích. Jednotlivé akce uvádíme v přehledu níže:

ÚO Olomouc

– PS Olomouc – kontrola průjezdnosti sídlišť, ulic apod.

– PS Litovel – den otevřených dveří

– PS Uničov – den otevřených dveří

– PS Šternberk – den otevřených dveří

ÚO Přerov
– všechny stanice (PS Přerov, PS Lipník nad Bečvou, PS Hranice a PS Kojetín)

• den otevřených dveří na všech požárních stanicích ÚO Přerov
  • statická výstava techniky a věcných prostředků PO
  • příslušníci z oddělení prevence seznámí návštěvníky s aktuálními informace z oblasti PO

ÚO Prostějov
– PS Prostějov – den otevřených dveří

– PS Konice – den otevřených dveří

ÚO Šumperk

– PS Šumperk – den otevřených dveří, možnost prohlídky stanice a techniky nejen hasičské, ale i Policie ČR a ZZS Olomouckého kraje
– PS Zábřeh – den otevřených dveří, možnost prohlídky stanice a techniky nejen hasičské, ale i Policie ČR a ZZS Olomouckého kraje
– tato akce je spoluorganizována ve spolupráci se složkami IZS okresu Šumperk a sdružením Bezpečný Šumperk o.s.

ÚO Jeseník

– PS Jeseník – den otevřených dveří na požární stanici v Jeseníku, kde bude možnost shlédnout techniku a vybavení stanice. Dále pak hasiči návštěvníkům předvedou několik dynamických ukázek hašení a podělí se s nimi o aktuální informace z oddělení prevence.
Autor:

por.Bc.Ing. Vladimíra Hacsiková