POŽÁR – 01.01.2014 Kpt. Jaroše, plameny na balkonu

Požární poplach – POŽÁR

01.01.2014 Kpt. Jaroše – balkon ve 4.patře

00:23 byl vyhlášen požární poplach pro naší jednotku SDH Hranice a jednotku SDH Opatovice.

Jednotky byly svolány k požáru balkonu ve čtvrtém patře panelového domu v ulici Kpt. Jaroše v Hranicích. Oslavující obyvatelé si všimli šlehajících plamenů.
Na místo byla poslana jednotka HZS ze stanice Hranice s jedním cisternovým vozem a výškovou technikou (automobilový žebřík) dále HZS ze stanice Lipník nad Bečvou s cisternovým vozem. Na pomoc byly svolány jenotky dobrovolných hasičů dle „požárního poplachového plánu“ a to: SDH Hranice, SDH Opatovice.

Citace z: www.hzscr.cz/olk

„… Zřejmě od zábavní pyrotechniky došlo k požáru věcí na balkónu, plameny poté také poškodily sklo v okenním rámu. Hasiči během chvíle provedli rychlou lokalizaci a likvidaci požáru. …“

Fotogafie pod článkem Oslavy Nového roku sebou přinesly dva požáry balkónů či kontejnerů. – Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.