POŽÁR – 17.3.2014 Bělotínská ulice

Požární poplach – POŽÁR

17.03.2014 Bělotínská ulice – požár v opuštěném drážním domku

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.

Požár drážního domku omezil dopravu na železniční trati

V pondělí 17. března 2014 byl v 15:56 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár drážního domku na Bělotínské ulici v Hranicích.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Hranic a Opatovic. Na místo byli povoláni také kolegové ze Správy železniční dopravní cesty. Po příjezdu k požáru hasiči zjistili, že hoří odpad a nepořádek v drážním domku, který stál hned vedle železniční trati z Hranic na Valašské Meziříčí. Velitel zásahu proto zajistil, aby vlaky v okolí místa požáru projížděly sníženou rychlostí. Požár zasáhl také stropní a střešní konstrukci, které hasiči v průběhu likvidačních prací rozebrali.

Požár hasiči dostali pod kontrolu během několika minut, likvidaci hlásil velitel zásahu dvě hodiny po oznámení události. Při požáru nebyl nikdo zraněn, škoda nevznikla žádná.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková